I moodul

 

Sõnapilv ühe lööva sõnaga

Loovuse ülesanne ideekaardina

Aktiivõppe veebitahvel Padletis

https://padlet.com/lemme_sulaoja/k2rlaPK

Rooma numbrite video- lihtsalt FUN tunni alustamiseks või motivatsiooni tõstmiseks

Kodutöö 1. postitus

  1. Planeeritava tunni teemaks on loomade meeleelundid ja sihtrühmaks 7. klass.
  2. Tunni eesmärgiks on ärgitada õpilasi mõtlema meie meelelundite peale ja kuidas ning miks me väliskeskkonnast infot ammutame.
  3. Püüame tunnis kasutada mobiiltelefone, arvutit, projektorit. Plaanis on vaadata videolõiku  erinevate loomarühmade meeleelundite kohta. Koostada mõistekaart  /https://coggle.it/ meeleelundite kohta. Uurida lehekülge https://www.taskutark.ee/m/meeleelundid/
  4. Meetodiks on vaatlemine, kuulamine, vaatamine, praktiline tegevus, multimeedia kasutamine, digivahendite kasutamine jne
  5. Kogukond saab teada tunnis toimuva kohta läbi õpilaste, kes loodetavasti ka kodus enda edusammudest räägivad
  6. Sarnast ülesehitust olen ka eelnevalt enda tundides kasutanud, mõned asjad lisandusid käesolevast koolitusest
  7. Koostöö toimub loodetavasti usinate 7. klassi õpilaste kaasamisel, kellele see tund mõeldud on.
  8. Väike hirm on selle ees, et planeeritavad tegevused ei mahu 45 minuti sisse.

Kodutöö 2. postitus

Täna on naistepäev ning toimus minu planeeritud tund 7. klassile meeleelundite teemal. Tund oli emotsionaalne ning tore. Kuna 7. klassis on vaid 8 õpilast ning täna 2 õpilast ka puudus, siis kõik täitsid tunniülesandeid individuaalselt. Põhireegel oli see, et kõik teevad kaasa ning annavad endast parima tunni õnnestumiseks.

Lisan siia tunni lühikonspekti, et aru saada, mis toimus 

Mõistekaart mille koos koostasime asub siin: https://coggle.it/diagram/WqDtqdMJtAV8UAvM/t/meeleelundid

Tänases tunnis õpetasin õpilastele kuulamisoskust, vaatlusoskust, enda mõtete väljaütlemise oskust, koostööoskust, digivahendist info otsimise oskust, analüüsioskust.

Õpilased said teada seda, kuivõrd raske oleks elu ilma mõne meeleelundi efektiivse töötamiseta. Peale tänast tundi oskavad nad ilmselt rohkem väärtustada terveid eluviise ning kuidas elada nii, et end mitte kahjustada. Rääkisime ka digivahendite kahjulikust mõjust kui neid pidevalt ja ebaratsionaalselt kasutada.

Seda, mis tunnis toimus saavad kodus teada need lapsevanemad, kellel on enda lastega usalduslikud suhted ning keda koolis toimuv huvitab.

Tund läks tegelikult plaanipäraselt, sest selliseid ekperimentaalseid tunde olen ennegi teinud. Sel korral võttis aega mõistekaardi koostamine ja kujundamine, mida koos tegime. Elevust tekitas muidug ka kinnisilmi istumine ning toiduainete ära arvamine vaid maitse järgi. Samuti enda kuulmismeele ja lõhnameele kasutamine kui silmad on kinni seotud. 

Tagasiside tunni kohta tuli suusõnaliselt, sest kohal oli vaid 6 õpilast ning nad jäid tunniga rahule. Eks oma osa selles oli ka kommidel, millega õpetaja neid kostitas.

Lisan siia telefoniga tehtud fotod õpilastest ja tunnist. Kuna üksinda oli kõike väga raske teha, siis fotode kvaliteet ei kannata kriitikat ja mõned põnevad seigad jäid hoopiski jäädvustamata.

Kodutöö 3. postitus

Nüüd on tunnist möödunud neli päeva ja aeg tunnianalüüsiks küps.

Tunni eesmärgiks oli juhtida õpilaste tähelepanu meie meeleelunditele ja kuivõrd tähtsat rolli need meie elutegevuses täidavad. Tunni eesmärk sai läbi õpitegevuse täidetud. Kõige enam jäin rahule sellega, et kõik õpilased töötasid tunnis õhinal kaasa ning neil oli põnev ja lõbus. 

Tunnis ei jõudnud ühel ajal kõiki episoode pildistada ja samal ajal õpilastega toimetada- sellest on kahju.

Ise sain teadmise, et õpilased on õpihimulised ning tulevad iga ettevõtmisega kaasa. Huviga ootan nende kodutöid, mis on kindlasti eriilmelised.

Koolituspäev, 19.03 2018

Esimeseks ülesandeks on paarisjoonistamine. See läheb teadmusloome valdkonda.Minu paariliseks on Marika. Joonistamise teemaks valisime ITeelik. Meie joonistus kujutab meie algelisi teadmisi IT valdkonnast. Joonistasime keskkonnas https://www.twiddla.com

Teadmusloome flaier

Teadmusloome on uute teadmiste loomise protsess nii üksi kui ka koos kaaslastega ning selle tulemusi jagatakse teistega ja saadakse tagasisidet (Tammets, K., mai 2012 e-õppe uudiskiri)

Kokkuvõte koolitusest, aprill 2018

Blogi pidamine on uus kogemus. Sarnast akiivõppel põhinevat tundi olen küll ka enne teinud. Sel korral lisasin lihtsalt videolõigu blogilehele ning täpsed sammud, kuidas viin tunni läbi. Videote üleslaadimine oli uus kogemus, sest muidu on need mul kõvakettal ja esitlen neid sealt. Mõistekaardi koostamine vastavas keskkonnas oli samuti uuenduslik. VOSKi kasutamine on tunnis ka eelnevalt olnud, see ei tulnud neil üllatusena.

Peab ütlema, et enim elevust õpilaste hulgas tekitas silmad kinni helide, lõhnade ja maitsete ära arvamine.

Ma ei oska veel öelda, kuivõrd ma blogivariant edaspidi kasutan. Kuid mõned uued ja huvitavad lingid leiavad kindlasti kasutamist. Seega on igast koolitusest midagi õppida!

Eriti meeldis meie tasakaalukas ja heatahtlik koolitaja. Aitäh kannatlikkuse eest!

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started